Komedie života? To je vlastně...

7. března 2016 v 20:58 | Atia |  Atia
...to je vlastně celá moje existence. Ironická, posměvačná až groteskní. Trápí mne obří knedlík v krku a kašílek. Cucací bonbonky nepomáhají a k lidovému léčiteli se dostanu na řadu dle objednacího listu až úderem páté hodiny večerní zítřejšího dne.

Inu, bylo, nebylo, toho dne deštivo a blátivo. Slejvanec jako niagára a nepromokavá bunda se stala zčista jasna pomáčeným kusem hadru.A teď už pryč od obkecávání nad horkou kaší. Mojí vlastní a současnou komedií života je holý fakt, že se nejspíš nedostanu na vysněný Rock for People, ale podívám se do Ostravy na D'n'B, oblíbenou hudbu mého pana úžasného, kterou jsem schopna poslouchat déle než půl hodiny pouze pod vlivem něčeho silnějšího, než je čajíček.

Ale na druhou stranu ráda zkouším nové věci a lehká nevěra metalové muzice s taneční hudbou je docela zábavná, hlavně když ji posloucháme spolu, už mám i jednu pro mne snesitelnou kapelu - Hybrid Minds. Občas si ji pustím i osamotě.
Další komická situace nastává v okamžiku, kdy si uvědomím, že namísto maturitní četby si vyhledávám audioknihy, které zajímají mne samotnou a ne maturitní komisi při zkouškách. Chtělo by to prostě víc moderní světové literatury. Evoluci v knihomolství, možná podobnou jako revoluce spodního prádla. Ave nudebeach.

Ač je to sporné, ráda doporučím tuto knihu od Bernardima Riberia s titulem Kniha stesku. Obsahuje čtyři příběhy a jak už napovídá název, není to zrovna nejveselejší počteníčko, ale kniha je ideální pro deštivé dny, kdy máte zlomené srdce, nebo jen nemáte náladu...Dnes již legendární dílo portugalské literatury 16. století si už po generace získává čtenáře jak svým obsahem, tak díky osobě autora, jehož život je opředen dohady a legendami. Kniha byla vždy vnímána jako cyklus příběhů o nešťastné lásce, k jehož literárním kvalitám přispívá zejména mistrné zobrazení ženských postav, venkovského prostředí a také originální poetický výraz. Literární badatelé toto dílo často spojují s novoplatonismem, gnosí, a dokonce i kabalou, v každém případě však zůstává silným svědectvím autora, který žil v pohnuté době neobyčejného pokroku a duchovního rozmachu, zároveň však stále se stupňující náboženské nenávisti.(zdroj)


Tak papá a snad budete mít veselejší náladu než já. :*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama