Zlatý český ručičky

5. dubna 2016 v 16:08 | Atia |  Atia
Když se na domovních dveřích objeví cedulka Ve dnech blabla a blablabla se bude blabla a blablabla z důvodu blabla a blablabla v hodichách blabla a blablabla, jde vždycky o nějaký druh průšvihu. Tentokráte nám přišli měnit vodoměr, docela jednoduchá desetiminutová záležitost se ale protáhla na tři hodiny.
Těm dvěma pánům nějako nešla zastavit voda u nás v bytě. Inu vydali se hledat do sklepů hlavní uzávěr vody. Taky samá voda. Ehm, to je až ironické. Tak se s tím montovali ze strany na stranu a odpouštěli vodu, která ne a ne se zastavit.
(zdroj: redlandplumbing.co.uk)


Mezitím, co jeden ve sklepě odpojoval vodu, druhý u nás v bytě vysekával dírku do zdiva, aby sek onomu vodoměru dostal s hasákem, no nakonec zjistil, že bude potřeba vyměnit i nějakej ventilek a oprava se zase protáhla, musel si jet koupit nějaký nářadí. Co čert nechtěl, to nářadí nepasovalo, takže další kolečko pěti pater a do stavebnin či čeho vlastně.
Opravdu nekecám, když povím, že se stím mordovali skoro tři hodiny. Sice jsem se ulila ze školy, ale pak to dohánějte, že. nakonec tedy pánové vše potřebné sehnali a dali se do montování. Dokonce se u nás v komoře konal meeting laciných šlapek (ty výrazy, co tam lítaly nemohly přeslechnout ani děti od sousedů).

A abych oněm instalatérům pouze nekřivdila, může za to i projektant naší obytné jednotky. Ten byl slepej a negramotnej k tomu. Máme problém i s plynem (alespoň že neuchází). To individuum v životě nevidělo vodní váhu nebo pravítko a bytosti, které stavěli cihlu na cihlu v životě nemíchali ani dětskou maltu na pískovišti, natož tak tu, která má pojit stavební materiál.
(zdroj: animuj.cz)
Máte taky zkušenosti se zlatými českými ručičkami ?
Pac a pusu,
Vaše Atia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačenka Kačenka | E-mail | Web | 5. dubna 2016 v 16:09 | Reagovat

Ahoj, u nás v domě měl technik při výměně vodoměru stejný typ problému - standardně by před vodoměrem měla být páka, aby při odpojení nemusel do kýblů vytéct celý barák (představ si dvanáct pater trubek třeba). Hodně často se to ale nedělalo. U nás jsou naštěstí patra jenom dvě a já mám vypínání přívodu do našeho bytu ještě hodně dobře natrénované z doby, kdy nám uletěla hadička u bojleru.

O tom, že u nás řemeslo dělají jen ožralci, co se nedostali nikam na školu, to je jiná pohádka. A to se omlouvám tomu jedinému skvělému řemeslníkovi, co jsem za svých skoro 40 let potkala.

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 5. dubna 2016 v 16:52 | Reagovat

To znám, i když bydlím v rodinném domě. A o to je to vlastně horší, protože rodinné doby obvykle obývají kutilové a kutilové dokáží... hodně zajímavé věci. Třeba o víkendu táta předělával zásuvky v koupelně, aby se mohl přepojovat bojler, pračka a myčka protažená zdí do koupelny a nemuselo se pořád čekat, až se dodělá jedno nebo až se zapne noční proud, na který je jedna ze zásuvek a jinak nejde. A co se stalo dneska ráno? Jedna zásuvka náhle vyhořela, vyhodilo to pojistky v celém baráku a máma tak tak stihla odjet do práce, než se přes telefon konečně domluvili, jak půjdou nahodit :D

A nejhorší jsou "kovářovy kobyly". Brácha je instalatér a naše kohoutky, to je taky příběh :D

3 Atia Atia | 23. srpna 2016 v 15:54 | Reagovat

[1]:,[2]: Jo ti naši zlatí opraváři domácí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama