CHANGES! (slátanina emocí a závorek)

15. srpna 2016 v 14:45 | Atia |  Moje duše blázní
Můj milý deníčku... (tohle nikdy nepíšu a už taky vím proč, ale tak pro dnešek se kapku odvážu)

...dnes začínám úplně jinak. Zpovídám se z vlastní roztržitosti a nerozhodnosti. Snad i prosím o radu či rozhřešení (s tím bych měla jít asi do kostela, jenže tam si netroufám z teologických důvodů... tak nějak jsem pokřtěná budhistka s mírně satanistickou minulostí, heh, s tím satanem to neberte tak vážně, jen jsem koketovala s magií - nikdo neumřel).Moje fantasmagorická mysl stagnuje, ale složka rozepsaných se plní tempem reprodukčního cyklu krys. Není problém o čem psát, jen se snažím správně se rozhodnout a při psaní mne brzdí lítost a vzek. Po dlouhé době jsem něco nakreslila (odsunuto na dodělání na dobu neurčitou). Moje můza si hraje na schovku a já začínám dumat nad tím, jak se stát neviditelnou (momentálně stačí se jen zdekovat do pokoje a hledět si svého). Stojí předemnou otázka zdali mlčet anebo promluvit.
Rozhodnutí a následky z něj vyplývající nademnou visí jako damoklův meč, dvojí ostří, které zraní i při správném rozhodnutí jehož ostrost pociťuji každým dnem zřetelněji.
Tolik nedopsaných článků se týká jedné osoby, které nedokážu pomoci, ne proto, že by to snad bylo nemožné. Je to těžké, to ano, ale zdá se, že ta osoba pomoc ani nechce a zamotává se do nekonečného kruhu bezmoci zcela dobrovolně.

Okej, jdeme na to.

Potom, co jsem se odstěhovala od mámy k tátovi s předepsanými medikamenty na uklidnění a bla bla, jsem se ocitla v říši divů. Ze začátku se to motání dalo přičíst únavě nebo i nemoci, ale pak se včechno vyjasnilo, když se po bytě objevovaly na podlahách lepivé červené fleky a ve skříních a různých skrýších lahve a plechovky, ať už plné nebo prázdné. Největší zděšení bylo, že nejvíc tohoto odpadu se nacházelo v dětském pokoji mé nevlastní pětileté sestřičky.
A pokud si myslíte, že problémem alkoholismu trpí můj otec tak jste se netrefili. Větší ranou osudu je, že onou zívislostí trpí jeho přítelkyně a matka pětileté holčičky.

První dny, co jsem tady bydlela, jsem prozvracela a probrečela a z pohotovosti jsem se vrátila se správou z oddělení psychiatrie a s menší poruchou přizpůsobivosti, no kdyby se mnou nebyl u vyšetření otec, možná bych řekla tomu milýmu doktorovi všechno a asi by si mě tam i chviličku nechali, ale měla jsem štěstí, že mi něco zabránilo říct celou pravdu. Byla to vlastně smůla. Ulevilo by se mi. A blog je vlastně taková moje vlastní malá terapie.
Je to zvláštní pocit, svěřit se úplně cizím lidem. Na základce jsem bojovala se sebepoškozováním a přednedávnem, jsem jednu kamarádku zachránila, a to mi dalo ještě větší sílu. Pohání mne vlastní bolest, je to jako palivo. Vím, že to tak nemůže fungovat, ale díky bolesti vzniká má poezie, má touha psát.

Ale abych se vrátila k původnímu záměru článku. Dotyčná osoba začala chodit na podivná sezení a zdálo se, že to funguje. Tvrdý chlast je zlo, ale pivo je oukej. To si musel myslet táta, když jsme jeli na výlet a ona se vracela s opičkou. Alkoholik se nikdy nevyléčí pokud bude pít byť jen pivo. To ví i malé dítě, ale táta si to nechtěl připustit. Po nějaké době jsem opět začala nacházet skrýše a pokusná flaška vodky se začala pomalým tempem vyprazdňovat. A já jsem jediná kdo to ví. Nevím co dělat, ona je jinak super ženská, ale tohle je fakt hodně velkej problém. A když se s ní táta rozejde, jak pořád vyhrožuje, tak se bojím, že mě začne bít, jako když sem byla malá holka.

Prostě nevím, jak se rozhodnout a bojím se změny. Zároveň ale vím, že ta změna je nutná, pro všechny. Pak ale nebudu mít žádný domov. A co je lepší? Mít domov, který se sládá ze střepů, nebo nemít žádný?

Prosím nesuďte mne, sama dobře vím, že něco musím udělat, jen asi potřebuju nějakou jiskru, která zažehne pochodeň mé odvahy.
Právě totiž pluju na kostce stoprocentního kakaa z Ekvádoru.


Pac a vystrašenou ač milující pusu,Vaše Atia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simka Simka | Web | 15. srpna 2016 v 15:57 | Reagovat

presťahovať sa naspäť k mame neprichádza do úvahy?

2 Marie Marie | Web | 15. srpna 2016 v 17:03 | Reagovat

Sama nevím, jak bych ti poradila, protože moje máma je alkoholička a i když vím, že na léčení nepůjde, tak se jí nepokouším nějak přemluvit, popovídat si o tom a tak, ale ty by sis měla s tátovo přítelkyní sednout a nějak se to pokusit vyřešit, protože pak to bude akorát horší, děti budou mít špatné vzpomínky na dětství a ona (nejen ona) zkažený život. Můj děda prý byl na léčení, šel tam sám a povedlo se a já ho za celou tu dobu, dokud tu ještě byl, nikdy neviděla se napít a měl k tomu odpor. Takže jestli je ona opravdu fajn ženská a má trochu rozum, tak se dokáže sebrat a začít s tím něco dělat. Držím ti palce, ať se ti podaří tahle nelehká situace vyřešit. :)
Mimochodem, máš moc pohledný blog a zajímavě píšeš, ještě se tu porozhlédnu. :)

3 Atia Atia | 16. srpna 2016 v 10:57 | Reagovat

[1]: Bohužel na obou stranách barikády je zaminováno... ač mám u mámy celou rodinu, necítím se tam už doma, ale jako nevítaný host (to mi dává dostatečně najevo její přítel, což byl zároveň důvod, proč tam už nebydlím)

[2]: Já bych si s ní o tom popovídala, jenže je to komplikované a nerada bych ji zranila (ikdyž to asi budu muset), malá to naštěstí ještě nechápe. Odpor, ten je u nás taky, jenže nejspíš předstíraný. Jsou dny, kdy je vše ok a nenapije se vůbec, ale pak přijdou takové, kdy se neudrží na nohou a zbourá polovinu bytu, takže tu snahu nikde nevidím a nevím, či nerezignovat úplně.
Děkuji za pochvalu :-)

4 Jana Jana | E-mail | Web | 16. srpna 2016 v 12:41 | Reagovat

Ach, to je velice nepěkná situace. Asi bych nějak donutila přítelkyni jít na léčení, ale lehce se mi mluví, když tuto zkušenost nemám :(

5 Atia Atia | 23. srpna 2016 v 15:46 | Reagovat

[4]: Jo, jenže tady je to ten případ, že člověk musí chtít sám a nucení nepomůže, když si sama nepřizná, že má problém... :-|

6 Jana Jana | E-mail | Web | 23. srpna 2016 v 15:47 | Reagovat

[5]: pravda no... omlouvám se,ze ti nemohu poradit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama