Zamilovanost je víra

6. listopadu 2016 v 22:22 | Atia |  Moje duše blázní
Kolikrát se člověk může za život zamilovat? A jak pozná, že se opravdu zamiloval? Zamilovanost je svým způsobem víra. Když jsem kráčela ulicemi s člověkem, kterého jsem viděla poprvé v životě, zableskla mi hlavou myšlenka, zda jsem někdy byla opravdu zamilovaná.
Jasně jisté sympatie jsem cítila už z prvopočátku prvního setkání, ale že by to byla zamilovanost, to se říci nedalo. Tak proč se to tolikrát předtím vždy zvrtlo a překroutilo? Asi řízení vesmíru a Pluto v konjunkci s Venuší s úplným zatměním Slunce v den úplňku v pátek třináctého.


Jak vlastně poznat, že jsme zamiolovaní? Tepe nám krev v žilách, srdce buší jako zvon, svírá se nám dech, toužíme po tom, aby ten druhý byl šťastný a cítíme k němu obdiv. Takto se může jevit láska. Nesobeckost a touha vyplnit každý den tomu druhému smíchem a radostí.

Teď ovšem stojím na milníku a bojím se zeptat sama sebe, jesti to co teď prožívám a to, co cítím je láska nebo jen přátelsví. Nikdy si nemůžeme být jisti jak věci dopadnou, ale vždy můžeme doufat a snít.
Ležím zabaléná pod peřinou a obsypaná polštáři a tulím se k růžovému jednorožci Wildovi, kterého jsem dostala od své spolubydlící, ale tajně si přeju, aby tu místo něj byl ten, komu bych ze všeho nejraději dala pusu na tvář a objala jej.
Možná to stačí, možná ne. Už jsem slyšela, že láska není vše i z jeho úst, ale já i nadále zůstávám věrná sama sobě a svému srdci.

Můžete mi tisíckrát ublížit a já se tisíckrát zvednu z bláta a napřímím se do pozoru. Mé sny a city pro mne stále budou něco znamenat a možná proto stále věřím. Věřím v lásku. Věřím, že mě jednou bude někdo milovat a nebude mu záležet, jestli jsem zrovna namalovaná nebo ne, zda jsem přibrala půl deka nebo třicet kilo. Bude mne milovat protože mi bude věřit a bude sdílet podobné hodnoty jako já. Nebo úplně rozdílné. To už je jedno. Prostě a jednoduše k tomu nebude potřebovat důvod, ale bude to tak.

Je to moje víra. Dobro, soucit a láska.

Pohroužena do svého srdce a své mysli,Vaše Atia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama