Rozhodnutí je změna

11. prosince 2016 v 13:48 | Atia |  Atia
Přišlo to nečekaně, přesně tak, jak tomu bývá zvykem. Rozhodnutí. Další z mnoha, které mi změnilo život. Ať už to bylo rozhodnutí otevřít obálku, odstěhovat se nebo potkat někoho, kdo Vám od základu převrátí vnímání světa. Vždy je to podmíněno rozhodnutím.

Chtěla jsem být silná. Každý mi dokola opakuje, jak mě obdivuje za to, jak zvládám nejrůznější situace, že oni by se už sami dávno zbláznili. Vždyť já ale nic nezvládám, jen se učím s tím žít. Učím se překonat slabé chvilky a zapřít své pocity, protože se holt ne vždy hodí je dávat najevo. Zdánlivě chladný a metodický postup. Snad možná proto mne postiha nutkavá chuť vypsat se ze svých pocitů.

Byla jsem s ním šťastná, nebo se mi to tak alespoň zdálo. Měla jsem koho obdivovat, ale hlavně jsem v něm viděla člověka, kterému můžu říct všechno a který se mi nebude smát za mé občas naivní názory, ale prodiskutuje se mnou všechny stránky. Byl to někdo, do koho se zamilujete i když nechcete a snažíte se vše udržet v přátelské rovině.

"Láska se setká na mostě pomocí dvou spřízněných srdcí"

Jenže ono to tak vypadalo. Nebo jsem si to namlouvala. A moje city začaly pracovat. Všechno se zdálo perfektní. Ale asi jen mě.
Takhle už to bývá. Přijde chvíle, kdy máte zlomené srdce a propláčete celé noci. Pak si ale uvědomíte, že ač se snažíte jakkoli, je lepší uzamknout ty slzy uvnitř a nepustit je ven. Bolí to míň. Nikdo to nevidí a všichni si pak myslí, že to nebyla tak velká láska, že jste už zapoměli. Vás přitom rozpláče každá zmínka, nebo i představa jak vše mohlo být. Už jste přeci chtěli plánovat budoucnost. Začali jste věřit.

Jenže smutné na tom je, že já nepřestávám veřit nikdy. To je mé rozhodnutí. Hloupé, naivní, pošetilé, sle odvážné. Do všeho jdu naplno. Buď mě to zničí nebo posílí. Ale budu tak moci být k sobě upřímná a říct si: Tohle jsem zvládla. Nebo pravý opak: Tohle jsem nezvládla.

Nevím zda dotyčný čte tenhle můj deník, ale dal mi do života něco, co Vám jentak někdo dát nemůže. Vášeň prožít život. Chuť vidět a dokázat víc.

Snad to měl být můj životní učitel. Snad jednou při zmínce jeho jména nebudu smutnit.

Rozhodnutí je změna. Věřím tomu, že k lepšímu, jen musíme naslouchat sami sobě a použít svoji intuici. Rozhodnutí znamená věřit sám sobě a věřit v sebe.


Pac a pusu


Vaše Atia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kytarista Kytarista | Web | 28. dubna 2017 v 5:11 | Reagovat

Milá Atio, ačkoliv je možné, že článek postrádá aktuálnost, rád bych ti popřál mnoho štěstí. Ber pozitivní, nad zle se povznes :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama