Temné dny minulosti a nicota dnů budoucích

27. září 2017 v 21:11 | Atia |  Atia
Jak bych k tomu asi přišla kdyby mi zrušili blog na který jsem celého čtvrt roku nic nenapsala? (Mimo záznam, složka rozepsaných se rozrostla o dva chabé pokusy sdělit nedůležité). Touhy po zracích čtenářů - a teď jsem zase na chvíli zpátky s dávkou antibiotik tak silnou, že by porazila godzillu.


V chlupaté mikině pod peřinou z ovčího rouna klepu kosu a přemýšlím co všechno se za poslední kvartál událo. Tak především se mi podařilo odmaturovat na první pokus po chaotické výměně škol a studijních oborů. Ale ještě před maturou jsem si naťukla novýho chlapa se kterým to táhneme společně už od velikonoc. Teď jsem už pracující a musím se nutně považovat za dospělou a způsobilou i když stále používám růžové náplasti s jednorožci z Pepca za dvacku.

Ano jsem vážná a nudná zaměstnankyně nejmenovaného bankovního ústavu a ze všech těch čísel mi jde hlava kolem, zvláště když se klepu zimnicí nobo omdlévám horkostí. Ale na neschopenku prostě nepůjdu - jó respekt ze zkušebky která mi trvá ještě tři dny. Vpodstatě je to už jen symbolické.

Sama o sobě vím, že se ze mě stává nudná osoba s ještě nudnějším životem, ale mým cílem je především získat pracovní praxi a myslím, že tohle je ta nejlepší možnost, nejlepší start do života. Taky si hledám byt, soukromí si začínám cenit čímdál víc.
Na telku nekoukám a když ano, tak je to fakt vyjímečně. Znovu jsem začala číst. Koupila jsem si čtyři nové knihy a z nich už mám dvě a půl přečtené. Kdo by řekl, že z fantasy přeorientuji svůj zájem na thrillery, sci-fi a horory? Nebo anglickou klasickou literaturu? Pokud někdo zvládl udržet pozornost a dočist až sem a rád čte knihy, mám tu dvě doporučení. Jestli při čtení rádi vnímáte pocit mrazení v zádech a absurditu mytologických či démonických postav, velmi ráda Vám doporučím spisovatele Andrewa Pypera. Jeho tituly Démonolog a Zloděj příběhů jsem hltala jedním dechem a už se těším až se mi podaří sehnat další jeho knihy do sbírky. Pokud považujete za materiálnost touhu vlastnit dobré knihy, pak ano, jsem materialistka.

Jestli se ptáte, co chci tímto článkem sdělit, pláčete na špatném hrobě. Sama si nejsem jistá. Možná jsem opět pocítila touhu bušit do klávesnice a vidět za sebou několik nesourodých a neupraveně nesouvisejících vět. Možná to byl jen pocit, který ve mě vyvolalo téma týdne. Něco jako malá symbolika. Miluju symboly - kdybych byla sériový vrah, určitě bych moc dlouho na svobodě neběhala (smich). Občas mám totiž chuť někoho zabít, ale to jen proto, že mne dotyčný přivádí k šílenství.

Je normální být nenormální. A temné dny minulosti mají ještě temnější odstíny v přítomnosti - jestli se dožijeme budoucnosti, bude to horší. (Nevím proč mi to přijde vtipné.)

Pac a pusu,Vaše Atia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 28. září 2017 v 10:56 | Reagovat

Brzy se uzdrav, a přeji ti v práci i s přítelem jen to nejlepší :-)

2 Markii Reed Markii Reed | Web | 28. září 2017 v 11:13 | Reagovat

Sám moc dobře vím, jaké to je napsat článek, který je o ničem. Vlastně takhle píši pořád.

Nejsem vášnivým sběratelem knížek a v současné době jím asi nebudu, ale tyhle knihy vypadají zajímavě. Hlavní je, aby udržely pozornost!

Brzo se uzdrav. :-)

3 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 28. září 2017 v 11:43 | Reagovat

Tak aby "to lepší příští bylo příště lepsi' a hodně úspěchů..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama