Červenec 2018

10 typů klientů v bance, aneb mám dovču tak řádím...

20. července 2018 v 20:52 | Atia |  Atia
Zdravím, pokud se najde někdo, kdo sem ještě zabruslí. Hlásím se zpět po dlouhé době. Práce je děs a potřebuju pauzu. Jaké to mám štěstí, když mi začala dovča... Dneska mám pro tento blog netradiční nápad.10 typů klientů, kteří vás dokážou otrávit v bance. No, a jelikož jsem v jedný zaměstnaná, tak to vezmu z tý druhý strany.

Ono totiž pracovat v bance na přepážce není zrovna brnkačka. A klienti se občas dokáží postarat o pořádný nervy.

1. Zmatený klient
Každá pobočka má nějakého takového klienta. My máme paní, která k nám chodí pravidelně třikrát do týdne alespoň dvakrát za den. A to jen, abychom jí řekli kolik má na účtě. No a samozřemě si chce s každým dlouze povídat o jediné věci - jak moc je nemocná. Pravda je, že paní je opravdu nemocná a má výpadky paměti.

2. Zbrklý klient
Potřebuju to a to a to a nashledanou. Takovému člověku ani nestihnete říct, že jsou nějaké novinky ohledně nastavení a on Vám pak za měsíc přijde znova, tentokrát jako rozčilený klient.

3. Rozčilený klient
Jaktože platím takové poplatky? Proč jste mi nic neřekli? -> No asi proto, že jste si nic říct nenechal? Žeby??

4. Prudič/řvoun
To si někdo nehlídá věci jak má a pak mu po deseti letech vyvstane exekuce protože neplatil zdravotní pojištění když delší dobu nemakal a křičí na celou pobočku jak jste mu vy nastavili onu exekuci a podává na vaši osobu i žalobu. Nicméně za svoji hloupost si může sám. A to že mu chcete pomoci jej prudí ještě víc.

5. Nemám čas
Ten nemá nikdo, ale na své peníze by si čas udělat alespoň jednou za rok měli.

6. Nechodiči na schůzky
Klient chce něco řešit, ale už není moc času - buďto čeká klient se kterým máte domluvenou schůzku nebo je už po zavíračce, tak domluvíte schůzku na přesný termín. Čekáte a čekáte a on nikde, pak telefonát jestli na to nezapoměl. Ten vám po třetím zazvonění típnou. Opravdu slušně vychvaní...

7. Mystery
Předstírají zájem, nechají si vše vysvětlit a dokonce se i ptají a zajímají se, takže se neskutečně nadřete a oni nakonec řeknou, že to řešit nebudou, nebo že to vyřešíte na další schůzce viz. bod 6. a nebo si nechají udělat dle vaší nabídky smlouvu u extera.

8. Bezdomovci
Ano i bezdomovci chodí do banky. Většinou se ptát kde můžou položit kabel, protože naúřadě mají zavřeno a minule dostal na náměstí od policie pokutu.

9. Milionáři
Není to tak častý, ale občas se stane, že i milionář doma topí krabicemi a vybírá kontejnery, aby ušetřil peníze, které si nikdy neužije, protože je mu už 70let. Nechcete mě alespoň adoptovat??

10. Mamánci
Chlapovi je pětačtyřicet, sice bydlí sám, ale vyřizování důležitých věcí nechává na mamince které bude 70.Do toho všeho se od Vás očekává, že splníte plán, který je dokonale přemrštěný a že budete happy jako dva grepy. Když pak potkáte svého poradce který zrovna neskáče radostí, je možné, že jej byl navštívit právě jeden takovýto klient.Doufám, že se Vám článek líbí. Pac a pusuVaše Atia